Światowy dzień rzucania palenia

Dodano dnia: 5.12.2018

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia w dniu 15 listopada 2018r. przeprowadzono w naszej szkole pod opieką p. Aliny Mikołajewskiej kampanie antytytoniowa, promującą wśród społeczności szkolnej zdrowy styl życia bez papierosa. Celem edukacji antytytoniowej jest trwała zmiana zachowań zdrowotnych uczniów, poszanowanie praw osób niepalących i ich praw do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia zostały poprzedzone pogadankami połączonymi z prezentację multimedialna o szkodliwości nikotyny. W ramach promocji walki z nałogiem palenia papierosów został przeprowadzony konkurs plastyczny oraz konkurs na najlepszą gazetkę klasową. Ponadto wśród uczniów przeprowadzono ankietę dotyczącą uzależnień. Uczniowie wykonali także ulotki informacyjne celem ich upowszechniania w kręgu rodziny i znajomych.

Galeria zdjęć >>