80 lat Szkoły Podstawowej w Błennie

Dodano dnia: 21.11.2018

Dnia 12 października 2018r. odbyły się uroczyste obchody 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Konrada Jażdżewskiego w Błennie, które zainicjowano mszą świętą w pobliskim sanktuarium. Podczas dalszej części uroczystości, która miała miejsce przed budynkiem szkoły, poświęcono i oddano do użytku nowe boisko piłkarskie oraz plac rekreacyjno-sportowy, stworzone dzięki wspólnym staraniom burmistrza Izbicy Kujawskiej- pana Marka Dorabiały oraz dyrektora szkoły podstawowej w Błennie- pani Małgorzaty Baraniak. Następnie wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć wspaniałą akademię przygotowaną przez nauczycieli i uczniów placówki, którą uświetniło odczytanie historii szkoły oraz prezentacja multimedialna przedstawiająca dzieje ów instytucji na fotografiach. W dalszej części wszyscy zgromadzeni goście mieli okazję zwiedzić odrestaurowany budynek szkoły oraz obejrzeć wyeksponowane na jego korytarzach prace uczniów wykonane w ramach ubiegłorocznego projektu gimnazjalnego, którymi są m.in. drzewo genealogiczne przedstawiające wszystkich nauczycieli placówki na przestrzeni lat istnienia, listy absolwentów poszczególnych roczników, jak również wspaniała wystawa fotografii upamiętniająca ważne wydarzenia z życia społeczności szkolnej oraz wystawę przekazaną szkole z okazji badań archeologicznych w rejonie Parku Kulturowego w Wietrzychowicach. Wszyscy chętni mieli również możliwość dokonania wpisów w księdze pamiątkowej szkoły. Warto zauważyć, iż ten znakomity jubileusz zgromadził wiele wspaniałych osobistości w postaci licznych przedstawicieli władz samorządowych. Nie zabrakło również reprezentantów różnych instytucji kulturowych, dyrektorów ościennych placówek oświatowych, jak również byłych absolwentów oraz sympatyków i sponsorów szkoły.

Galeria zdjęć >>