Dodano dnia: 2.09.2017

PLAN PRACY BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ

ZAPRASZAMY!

Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest bowiem ona skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zmysł twórczy, inteligencję, znajomośc świata i ludzi, a także umiejętnośc panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

NASZA BIBLIOTEKA

Biblioteka Zespołu Szkół w Błennie składa się z jednego pomieszczenia: wypożyczalni połączonej z czytelnią. W czytelni są warunki do cichej pracy codziennie w godzinach pracy biblioteki. W czytelni zgromadzony został księgozbiór podręczny. Są to encyklopedie, słowniki, poradniki, albumy, atlasy a także książki naukowe. Uczniowie mogą z nich korzystać na miejscu.

ZBIORY

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy 4359 woluminów ( stan na 18.10.2011r.) Dostosowany jest do potrzeb uczniów, nauczycieli, udostępniany jest również rodzicom. Gromadzona jest literatura piękna ( gł. lektury z języka polskiego), książki popularno-naukowe, słowniki, encyklopedie i albumy. Księgozbiór uzupełniany jest w miarę przydziału środków finansowych, a także dzięki darom od czytelników. Częśc książek zakupionych jest w ramach prowadzonej przez bibliotekę loterii fantowej.

Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:
- lektury
-literatura piękna dla dzieci i młodzieży: opowieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe, historyczne, biograficzne, fantastycznonaukowe, legendy, podania
- poezja
- dramat
- literatura piękna dla dorosłych
- literatura popularnonaukowa z zakresu: matematyki, chemii, geografii, przyrody, astronomii, fizyki, biologii, historii
- literatura pedagogiczna obejmuje książki z zakresu wychowania i nauczania
- zbiory specjalne
- podręczniki

KĄCIK POLECAMY

Dla młodszych:
1. Beatrice Masini ,, Dziewczynka o długich stopach”
2. Beatrice Masini ,, Dar królewskiej córki”
3. Daniel Steel ,, Duża dziewczynka”
4. Holly Webb ,, Czaruś, mały uciekinier”
5. Leila Rasheed ,, Pączki, bolączki i dramaty księżniczki”
6. Książki z serii ,, Martynka”

Dla starszych:
1. Stephenie Meyer ,, Saga Zmierzch”
2. Krystyna Siesicka ,, zapałka na zakręcie”
3. Hanna Ożogowska ,, Za minutę pierwsza miłośc”
4. Krystyna Nepomucka ,, Tamaryszek i serca dwa…”
5. Krystyna Nepomucka ,, Tamaryszek w podróży”
6. Daniel Steel ,, Cud”
7. Daniel Steel ,, Anioł Johny”

WYDARZENIA

Biblioteka szkolna jest miejscem rozwijania zainteresowań i talentów uczniowskich. Obok podstawowych zadań organizacyjno-technicznych: gromadzenia, opracowania, udostępniania zbiorów, biblioteka organizuje i uczestniczy w wielu przedsięwzięciach kulturalnych i imprezach szkolnych takich jak konkursy, wystawy okolicznościowe i tematyczne ,apele, spotkania poetyckie, spotkania Koła Przyjaciół Książki i imprezy czytelnicze.

LEKTURY

PLAN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ