SPEKTAKL TEATRALNY

Dnia 14 marca 2017roku uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum pod opieką pani Mileny Jaszczak i pani Edyty Michalak wzięli udział w wyjeździe do Włocławka na spektakl teatralny pod tytułem ,, Nić życia”- czyli mity greckie splątane w kłębku. Innowacyjny spektakl oparty na mitach i wierzeniach Starożytnych Greków bardzo zainteresował naszych uczniów, którzy z wielka uwagą przyglądali się aktorom grającym postaci bogów i herosów. Uczniowie z uwagą śledzili ich waleczne czyny, mroczne tajemnice, nieubłagane przeznaczenie i wielkie miłości. Głównymi bohaterami opowieści i przewodniczkami po świecie mitologii były Mojry, boginie losu. Przed widzami pojawiła się scena przypominająca kłębek wełny, a końce kłębka sięgały widowni. To nici żywota mitycznych bohaterów. Mojry okazały się lekko szalone. Sprawiły , że losy bohaterów plączą się. Tylko aktywna pomoc widzów, którzy naprawiają szkody wyrządzone przez roztrzepane boginie mogła uratować Mitologię. Interaktywność, humor, zaskakujące rozwiązanie- to ogromny atut tego spektaklu. Dzięki scenografii, która niczym pajęczyna otaczała bohaterów i widzów, oryginalnej muzyce i efektom specjalnym poczuliśmy się jak w antycznym amfiteatrze, gdzie widz pociąga za sznurki dziejów.

W spektaklu ukazano mity o początku świata, Prometeuszu, Heraklesie, Hadesie, Królu Syzyfie, Dedalu i Ikarze, Atenie i Afrodycie, o Tezeuszu i Ariadnie , Persefonie i Korze.

Pełni miłych wrażeń po zakończeniu sztuki wróciliśmy do swoich domów.