KONKURS CUKIERNICZY

W dniu 28 marca 2017r uczennice klasy III gimnazjum :Milena Marzec, Wiktoria Konopińska, Ania Wojciechowska oraz Patrycja Rojewska reprezentowały naszą szkołę w konkursie wielkanocnym pt. „Baby, ach te baby … najlepsze z Chemika”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. O najlepsze miejsca walczyli uczniowie 16 gimnazjów z regionu.Zadaniem uczestników było udekorowanie wielkanocnej baby. Liczyła się zatem pomysłowość i dobry smak. Na to zadanie mieli oni 45 minu. Prace oceniało Jury składające się z wykwalifikowanych fachowców w branży cukierniczej, gastronomicznej i hotelarskiej. Jak podkreślili członkowie Jury podczas ogłaszania wyników wielkanocnego konkursu – najważniejsze w przystrajaniu słodkości jest umiar i oczywiście smak. Wspaniałe wielkanocne baby mają nie tylko ładnie wyglądać ale również smakować. Babki w wykonaniu naszych uczennic były piękne lecz nie znalazły się w czołówce. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami otrzymali specjalne wyróżnienia za udział.