eTwinning

Od roku szkolnego 2017/2018 nasza szkoła dołączyła do programu eTwinning. eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Uczennice klasy VII będą współpracować ze szkołami z Czech, Turcji, Finlandii, Polski, Włoch oraz Chorwacji w projekcie pod nazwą „Postkarten erzählen viel von uns”oraz uczniowie klasy II gimnazjum współpracować będą ze szkołą Volltaire Sarcelles we Francji w projekcie pod nazwą „Gemeinsames Erlernen der deutsche Sprache und das gegenseitige Kennenlernen der polnischen und französischen Kultur”. Koordynatorem obu projektów jest p. Sylwia Szymańska - nauczycielka języka niemieckiego. Celem projektów jest wspólne uczenie się języka niemieckiego oraz wzajemne poznawanie kultur i zwyczajów w danym kraju europejskim. Uczniowie doskonalą swoją znajomość języka niemieckiego poprzez pisanie tekstów, maili, listów, pocztówek oraz kręcenie filmików

Viel Spaβ