Wyjazd klas IV-VII do Górzna

W dniach 22 i 23 listopada 2017 r. uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Błennie wraz z opiekunami A. Walczak i P. Prokopiakiem, uczestniczyli w dwudniowych warsztatach edukacyjnych poświęconych odpadom i PSZOK. Uczniowie w czasie warsztatów dyskutowali na temat odpadów powstających w naszych domach, sposobach ich zagospodarowania oraz pozbywania się tego co już nam nie jest potrzebne, co jest dla nas odpadem. W ramach zajęć praktycznych uczniowie nauczyli się odnajdywać na różnych opakowaniach ekoznaki. Dowiedzieli się jak funkcjonuje Wspólny System Gospodarowania Odpadami, po czym segregowały odpady do poszczególnych pojemników. Oprócz zajęć teoretycznych uczniowie odbyli również wirtualną wycieczkę po PSZOK i dowiedzieli się czym jest recykling i upcykling. Ciekawe były zajęcia dotyczące upcyklingu, gdzie uczniowie z wykorzystaniem różnych odpadów wykonywali różnorodne przedmioty. Uczniowie podsumowując dwudniowe warsztaty uznali, że dzięki takiej kampanii informacyjnej nasze otoczenie staje czyściejsze i zdrowsze.