SPRAWOZDANIE Z JASEŁEK

W piątek 22 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Błennie z Bożonarodzeniowym przesłaniem dla uczniów oraz rodziców i zaproszonych gości wystąpili nasi "mali artyści" prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był Św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, śnieżynki i dzieci. Nie zabrakło też aniołków. Mali artyści z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania tym bardziej, że poza nauką tekstu dzieci uczyły się śpiewać, aby w pełni mogły oddać radość z narodzenia Pana.

Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem pani Beaty Ćmielewskiej- nauczyciela religii oraz pana Jakuba Płacheckiego- nauczyciela muzyki.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności (przybyli prawie wszyscy rodzice oraz zaproszeni goście).

Kiedy artystyczna część dobiegła końca tradycyjnie wręczono nagrody laureatom konkursów na najładniejszą Bombkę,Kartkę Świąteczną i Stroik Bożonarodzeniowy.

A nasi rodzice jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich

Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Baraniak złożyła wszystkim obecnym na sali życzenia:

Gwiazda Betlejemska jasny promień rzuca,

            niech odejdzie z życia to co was zasmuca.

            Do pasterskiej szopy dziwny gość przychodzi,

            radujmy się wszyscy, Bóg nam się narodził.

            Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie,

            Bóg raz jeden w życiu na ten świat przychodzi.

            By  odkupić winy wszystkich ludzi świata,

            by bliskich pojednać, a nawet pobratać.

            Niech radość ogromna rozświetli wam lica,

            łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.

            W tym akcie składajcie najlepsze życzenia,

            niech to co nas cieszy nigdy się nie zmienia.


Galeria >>Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wykonanie: flankerds.com