SPRAWOZDANIE Z JASEŁEK

W piątek 22 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Błennie z Bożonarodzeniowym przesłaniem dla uczniów oraz rodziców i zaproszonych gości wystąpili nasi "mali artyści" prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był Św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, śnieżynki i dzieci. Nie zabrakło też aniołków. Mali artyści z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania tym bardziej, że poza nauką tekstu dzieci uczyły się śpiewać, aby w pełni mogły oddać radość z narodzenia Pana.

Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem pani Beaty Ćmielewskiej- nauczyciela religii oraz pana Jakuba Płacheckiego- nauczyciela muzyki.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności (przybyli prawie wszyscy rodzice oraz zaproszeni goście).

Kiedy artystyczna część dobiegła końca tradycyjnie wręczono nagrody laureatom konkursów na najładniejszą Bombkę,Kartkę Świąteczną i Stroik Bożonarodzeniowy.

A nasi rodzice jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich

Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Baraniak złożyła wszystkim obecnym na sali życzenia:

Gwiazda Betlejemska jasny promień rzuca,

niech odejdzie z życia to co was zasmuca.

Do pasterskiej szopy dziwny gość przychodzi,

radujmy się wszyscy, Bóg nam się narodził.

Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie,

Bóg raz jeden w życiu na ten świat przychodzi.

By  odkupić winy wszystkich ludzi świata,

by bliskich pojednać, a nawet pobratać.

Niech radość ogromna rozświetli wam lica,

łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.

W tym akcie składajcie najlepsze życzenia,

niech to co nas cieszy nigdy się nie zmienia.