SZKOLNE KOŁO PCK

Dodano dnia: 20.10.2012

Celem działalności Szkolnego Koła PCK przy Zespole Szkół w Błennie jest aktywizacja środowiska szkolnego w duchu humanitaryzmu i niesienia pomocypotrzebującym.

Zadaniami Szkolnego Koła PCK są:

Pomoc potrzebującym uczniom,

Promowanie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka,

Działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację dzieci w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki przed wypadkowej i zdrowotnej,

Kształtowanie postaw brania odpowiedzialności za najbliższe otoczenie,

Stwarzanie dogodnych warunków do rozwijania umiejętności i samorealizacji dzieci,

Przygotowanie dzieci do dalszej działalności w PCK,

Włączanie się w inne akcje organizowane przez Zarząd Rejonowy PCK o wymiarze regionalnym i ogólnopolskim.