Sukcesy naszych uczniów

Dodano dnia: 21.10.2012

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW W ZAWODACH, KONKURSACH I OLIMPIADACH W ROKU SZKOLNYM 2012\2013 - kliknij

Gimnazjalista z Gminy Izbica Kujawska najlepszy z geografii oraz z chemii!

Wzorem lat ubiegłych Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy było organizatorem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa kujawsko-pomorskiego, w których udział brali także uczniowie będący mieszkańcami naszej gminy.

Z wielką radością zawiadamiamy, że Marcin Matczak, uczeń III klasy Gimnazjum w Błennie, jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii oraz z chemii.

Pełni dumy serdecznie gratulujemy Marcinowi, życząc mu dalszych sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie Zespołu Szkół w Błennie. Z pewnością postawa Marcina będzie wzorem dla jego młodszych kolegów.

Osiągnięcia sportowe

Drużyna piłkarska Zespołu Szkół w Błennie zajęła II miejsce w powiecie, w zawodach w piłce nożnej. W jej skład wchodzili: Damian Drubkowski, Dominik Nowakowski, Dawid Jabłoński, Kamil Pastucha, Krystian Wrzesiński, Kamil Kubiak, Konrad Wesołowski, Dominik Zieliński, Filip Kusz i Kamil Trawiński. Mecz Błenna-Izbica Kujawska zakończył się nieprawdopodobnym wynikiem 37:1 Późniejsze mecze zakończyły się wynikami Błenna-Fabianki 5:0, Lubanie-Błenna 3:1. Pani dyrektor zafundowała nowe stroje piłkarskie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wywiad z zawodnikami drużyny Zespołu Szkół w Błennie

Kasia: Zagraliście trzy mecze. Jesteście z nich zadowoleni?
Damian: Tak, ale jeden z nich przegraliśmy.
Dominik: Tak, w dwóch pierwszych meczach zagraliśmy bardzo dobrze, lecz w trzecim nie mogliśmy zdobyć bramki.
Kasia: Uważacie, że mogliście zagrać lepiej?
Damian: Tak, jednak Przeciwnicy byli lepsi i wygrali.
Dominik: Myślę, że zawsze można dać z siebie więcej i zagrać lepiej.
Kasia: Ile goli strzeliliście?
Dominik: W trzech meczach strzeliliśmy 42 gole.
Kasia: Uważacie, że nauczyciel w-f dobrze przygotował was do zawodów?
Dominik: Uważam, że pan Marcin Kucharski dobrze przygotował nas do zawodów. Dużo z nami trenował i nauczył nas strategii na meczach.
Damian: Tak, ćwiczyliśmy przez cały ubiegły rok szkolny.
Kasia: W przyszłości chcielibyście powtórzyć mecz z drużyną, z którą przegraliście?
Dominik: Chciałbym się zmierzy z nimi jeszcze raz, gdyż mecz z nimi był ciekawy i pełny emocji.
Damian: Tak, ale musielibyśmy się lepiej przygotować do rewanżu.
Kasia: Będziecie dalej doskonalić swoje umiejętności gry w piłkę nożną?
Dominik: Tak, ponieważ bardzo lubię grac w piłkę nożna i mam zamiar nauczyć się jeszcze więcej.
Damian: Jak najbardziej chciałbym doskonalić swoje umiejętności w tym sporcie.
Kasia: Wiążecie swoją przyszłość ze sportem?
Dominik: Nie, ponieważ już za późno na zostanie zawodowym piłkarzem.
Damian: Nie, myślę, że to nie jest przyszłość dla mnie
Kasia: Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.

Wywiad przeprowadziła:
Katarzyna Drubkowska